Novinky – Vitajte …

Školský rok 2022-2023


 • Čaká nás celodenný  výlet-  ( 23.6.2023 ) sledujte aktuálne informácie v MŠ
 • Prosím venujte pozornosť zápisným hárkom k letnej prevádzke, zapíšte sa aj keď MŠ počas leta nepotrebujete, ďakujeme.
 • Bola pridaná Výročná správa RŠ za rok 2022 tu
 • Výročná správa RŠ za rok 2022

        ( Nájdete ju v Menu:  O Nás -> Dokumenty)

—————————————————

 • Pribudli aktivity, ktoré sa uskutočnili, pozrite si stránku „Čo bolo….. a čo sa chystá…

—————————————————————————————————————-

Milí rodičia, želáme vám, aby rok 2023 bol pre vás niečím výnimočným. Nech je každý deň naplnený láskou, zdravím, šťastím a porozumením. Nech máte  každú minútu aspoň jeden dôvod pre radosť a urobíte si tak svet krajším a radostnejším.

Šťastný nový rok praje kolektív zamestnancov MŠ Hviezdoslavova 17

Do pozornosti…

Vážení rodičia,

na základe všeobecne záväzného nariadenia č. 123 o  určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na školách a školských zariadeniach sa Mestské zastupiteľstvo v Moldave nad Bodvou dňa 16.12.2022 uznieslo o zmene príspevku a finančného pásma vydaného MŠ VVaŠ SR s platnosťou od 1.1.2023 nasledovne:

 • Materské školy- školné – 25 € na mesiac
 • Materské školy- stravné – 1,90 € na deň
 • Povinný mesačný paušál na režijné náklady 6 € na mesiac

—————————————————————————————————–

Prediktory školskej neúspešnosti – 25.11.2022 – Odborná prednáška: 

Pre zväčšenie, kliknite na plagát:

 

Vážení rodičia, oznamujeme vám ,že v piatok 25.11.2022 od 16.15 hod. v 2. triede sa uskutoční 2. stretnutie rodičov. Prosíme vás o čo najväčšiu účasť.

———————————————————————————————————-

Deň materských škôl – 04.11.2022 – Veselá vandrovka

Pre zväčšenie, kliknite na plagát:

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Milí rodičia, oznamujeme vám, že v čase jesenných prázdnin

od 28.10.2022 do 31.10. 2022 bude naša MŠ 

z a t v o r e n á.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Vážení rodičia, oznamujeme vám, že dňa 14.10.2022 sa v škôlke budú vymieňať vchodové dvere. S vašim súhlasom bude MŠ  v tento deň zatvorená. Za pochopenie ďakujeme.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Srdečne Vás všetkých pozývame na škôlkársku pasovačku, ktorá sa uskutoční 14.9.2022 od 15.30 hod. v našej MŠ.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Vážení rodičia,  milé detičky,

blíži sa začiatok školského roka 2022-2023  a my opäť privítame a otvoríme brány našej MŠ pre všetkých vás, ktorí patríte k nám. Školský rok sa začína 5.9.2022  a  prevádzka sa začína od 6.15 do 16.15 hod.

Na všetkých sa veľmi tešíme .

( posteľné prádlo, papučky a náhradné oblečenie môžete doniesť 30.8.  v utorok  alebo 31.8.2022 v streduĎakujeme

 

———————————————————————————–

Školský rok 2021-2022

Vážení rodičia, oznamujeme vám, že v pondelok ,27.6.2022 s odchodom o 8.00 hod.  pôjdeme s našimi detičkami na školský výlet do Drienovských kúpeľov. Na obed sa vrátime späť do škôlky. Nezabudnite deťom do ruksaku pribaliť flašu s pitím ( čistá voda ) , a šiltovku. Prosíme vás, deti doneste do škôlky do 7.15. hod. Ďakujeme.

Deň detí – 1.6. 2022 –Materská škola Štvorlístok

Tento deň sme všetci spolu oslávili tak ako sa patrí. Aktivity z projektu Bosonohej olympiády nám ponúkli možnosti poriadne sa zabaviť. Maľovať chodidlami slnko, precítiť dotykom príjemný pocit rôznych materiálov, relaxovať pri pohybových aktivitách, vyšantiť sa na detskej diskotéke a tešiť sa na skvelé darčeky. Dúfame, že sa detičkám páčilo a už teraz sa tešíme na ďalšie takéto úžasné dni s našimi – vašimi detičkami. :O)


Hmyzí domček

V mesiaci máj  sa usilovné včielky a lienky zapojili do medzinárodného outdoorového projektu – Take me out – Zober ma von. Cieľom tohto projektu je realizovanie vzdelávacích aktivít v exteriéri. Detičky a šikovné pani učiteľky kreslili obrázky, preskúmali školský dvor a nakoniec spoločne vyrobili hmyzí domček. Veríme, že sa chrobáčikom bude u nás páčiť.

—————————————————————————————————–Okresné kolo v speve ľudových piesní: Škôlkarsky slávik

Dňa 25.5. 2022 sa uskutočnila jedna z najobľúbenejších detských súťaží materských škôl pod záštitou našej škôlky Štvorlístok – Škôlkarsky slávik. Detičky z deviatich materských škôl si s pani učiteľkami pripravili ľudové piesne na spev a všetky krásne prekvapili porotu . Našu škôlku úspešne reprezentovali Lisa a Ninka. Veríme, že v budúcnosti využijú svoj hudobný talent.


Logická olympiáda

Dňa 27.5. 2022 sa naši predškoláci a aj tí mladší :O) zapojili do Malej logickej olympiády. Riešili náročné ,ale zábavné matematické hádanky.

.——————————————————————————————————————

Zrod motýlika…..

Sme radi, že sme mohli byť súčasťou takej zázračnej udalosti – pozorovať vývoj motýľa . Motýlia záhrada je úžasná bádateľská pomôcka, ktorú môžete mať aj vy a tešiť sa z krásneho pocitu – vypustiť motýliky do voľnej prírody.

——————————————————————————————————————–

Ďakujeme ,že ste nám venovali 2% z vašich daní

Zapojili sme sa do projektu Čerstvé hlavičky- podporte nás svojim hlasom nawww.cerstvehlavicky.sk  Ďakujeme

Apríl v našej škôlke- viac sa dočítate na stránke domov

Marec v škôlke- viac sa dočítate na stránke domov

ZÁPIS DO MATERSKÝCH ŠKÔL

Mesto Moldava nad Bodvou  ako zriaďovateľ materských škôl bez právnej subjektivity oznamuje informácie o zápise detí do materských škôl pre školský rok 2022/2023. 
ZÁPIS DO MATERSKÝCH ŠKÔL sa uskutoční v čase od 2. 5.  do 6. 5. 2022 vždy od 10,00 do 16,00 hodiny v priestoroch jednotlivých materských škôl.

Rodičia nesmú zabudnúť doniesť so sebou viaceré doklady - okrem vyplnenej žiadosti o prijatie s osobnými údajmi dieťaťa a potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od ošetrujúceho lekára musia doniesť aj jeho rodný list, občianske preukazy alebo občiansky preukaz zákonného zástupcu a Písomné vyhlásenie od druhého zákonného zástupcu na vykonanie zápisu.

V zmysle §28a ods. 1 zákona č. 245/2008 Z. z. (školský zákon) je povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole povinné každé dieťa, ktoré dosiahlo 5 rokov veku do 31. 8. 2022.

ŽIADOSŤ o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie zákonný zástupca môže materskej škole doručiť do 31.5.2022 aj elektronicky prípadne poštou.
ŽIADOSŤ O PRIJATIE je k dispozícii tu:  

ŽIADOSŤ O PRIJATIE DO MŠ

PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE si môžete stiahnuť tu: 

PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE

Podrobnosti ohľadom zápisu detí do MŠ nájdete aj na https://www.moldava.sk/samosprava-1/skolstvo/dokumenty/ 

 

Vážení rodičia, oznamujeme vám, že 5.4. sa uskutoční fotenie. Zároveň vám dávame na vedomie, že v čase veľkonočných prázdnin ( 14.4. a 19.4. ) , na základe záujmu rodičov, bude otvorená  jedna trieda. 

.……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Milí rodičia,

pribudla výročná správa RŠ za rok 2021 v záložke

O Nás -> Dokumenty, alebo priamo tu: Výročná správa RŠ za rok 2021

——————————————————————————————

Vážení rodičia,

nové aktualizované vyhlásenie o bezpríznakovosti potrebné pri nástupe do škôlky si môžete stiahnuť tu: Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

———————————————————————————————————————————————-

Prerušenie prevádzky MŠ

Vážení rodičia,

oznamujeme vám ,že na  základe odporúčania regionálneho hygienika a rozhodnutia zriaďovateľa, bude prevádzka MŠ z dôvodu nepriaznivej  epidemiologickej situácie(vysoká chorobnosť zamestnancov MŠ, pozitivita detí aj dospelých a následné karanténne opatrenia) počas jarných prázdnin od 21.2.2022 do 25.2.2022 prerušená.

Prevádzka MŠ bude obnovená 28.2.2022.

Za porozumenie a pochopenie ďakujeme.

—————————————————————————————————————

Pomôžte nám !

Venujte nám 2% z vašich daní

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše OZ- Spoločnosť rodičov pri 1. MŠ Hviezdoslavova. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Údaje: OZ-Spoločnosť rodičov pri 1. MŠ Hviezdoslavova 17,

IČO: 35570105

číslo účtu: ČSOB-7500  IBAN SK 4675 000 000 004030084602

—————————————————————————————————————

 • Karneval- Čo je to za čudná tvár…..

16.2. 2022sa v priestoroch MŠ uskutočnil maškarný ples. Trieda sa zmenila na  karnevalovú sálu a deti na veselé postavičky , ktoré sa veselo zabávali s pani učiteľkami. Nechýbala radosť, zaujímavé súťaže a darčeky. O štedrú tombolu sa postarali naši rodičia a o chutné malé šištičky naša teta Valika. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za krásne prežité popoludnie.

——————————————————————————————————————-

Školský semafor

Školský semafor platný od 4.2.2022 (aktualizovaná verzia z 19.1.2022)

..

Vianoce 2021

Vianoce sú, keď rozlúskneme orechovú škrupinku a pod tanier dáme z kapra šupinku. Keď na oblátky dáme si med a máme vieru, že krajší je svet. Keď do daru dáme si lásku a pohodu , keď na seba sa usmievame a máme dobrú náladu.

Krásne sviatky prajú deti a kolektív MŠ Hviezdoslavova 17 Moldava nad Bodvou

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že  s Vaším súhlasom, v čase vianočných prázdnin od 20.12.2021 do 7.1.2022 bude naša materská škola z a t v o r e n á. Prevádzka by sa mala začať 10.1.2022. (Bližšie informácie tu)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Decembrové aktivity

Deň materských škôl

Športom k zdraviu a k zábave.

To by mohlo byť aj motto Európskeho týždňa športu, ktorého sa detičky a pani učiteľky aktívne zúčastnili. Priestor a vybavenie školského dvora nám úplne stačili na zaujímavé športové činnosti. Preliezanie, skákanie, plazenie, hojdanie, preskakovanie, hádzanie loptičkami, beh. Nechýbalo ani vzájomné povzbudzovanie medzi triedami navzájom, skvelá hudba .A čo by to bolo za akciu bez disco party a odmeny? Veríme, že medaile detičky potešili. Radosť z vydarenej akcie si môžete pozrieť aj na nástenke v chodbičke škôlky. Veríme, že na budúce podujatie zapojíme aj Vás.

Jesenné pečenie...

Jeseň je bohatá na úrodu ovocia a zeleniny. A tak sme si predstavili, aké by to bolo krásne, keby  v našej škôlke rozvoniaval čerstvo upečený jablkový koláč. Naše sny sa stali skutočnosťou. Spoločnými silami včielok  sa podarilo upiecť s pani učiteľkou Vierkou lahodný jablkový koláč. Včielky usilovne strúhali jablká a pani učiteľka šikovne vyrobila štrúdľu, ktorá sa v rúre krásne upiekla. V triede sa pripravilo slávnostné stolovanie a každý nedočkavo čakal na svoj zaslúžený kúsok. Naozaj bolo cítiť škoricu v celej škôlke. Včielky boli veľmi zlaté a ponúkli aj Lienky. Z triedy Lienok ďakujeme Gregorkovi za chutné a zdravé jablká.

Zdravá výživa...

Detičky v škôlke vedieme aj k pozitívnemu vzťahu k zdravej výžive. Tá je výbornou devízou do dospelosti a má najväčší význam práve v predškolskom veku. Ako sme si spestrili aktivity o zdravej výžive? Včielky aj Lienky mali v triede plno ovocia. Usilovné Včielky boli odvážne a ovocie si pod dozorom pani učiteľky aj pokrájali. Deti sa oboznámili s pomenovaním ovocia a potom začala hostina. Ale nie obyčajná :O) Každý sa mohol s ovocím ešte pohrať. S pomocou ,šikovných pani učiteliek Vierky a Silvinky vyrobili spoločne nádherné kreatívne mňamky . Panáčikov hruškových a hroznových a ovocné ražniči. A nakoniec  si na nich pochutnali. Tešíme sa na ďalší deň so zdravou hostinou.

Škôlkárska pasovačka

Každoročne sa lúčime s našimi predškolákmi.Tento školský rok nám odišlo do školy 8 predškolákov a na miesto nich prišli noví malí škôlkári. A ako sa sluší a patrí treba ich privítať do našej škôlkarskej rodiny. Robíme to na školskom dvore za účastí všetkých detí a rodičov. Je to aktivita, ktorá sa volá : Škôlkarská pasovačka – Zoznamovacie popoludnie.Stalo sa tak 14. 9. 2021. Krásne, slnečné a ešte letné popoludnie, vyzdobený dvor prezrádzal, že sa uskutoční niečo zaujímavé a veselé.Všetkých prítomných a deti privítala pani riaditeľka Mgr. Viera Lukácsová.  Z 11.  nových lienok, 6  lienok pasovali a vítali do školskej rodiny veľkí predškoláci. Každá lienka si kľakla na vankúšik a naša Viktória ich  pasovala lienkou na rameno. Lienky sa zase svojim odtlačkom pršteka zapísali do kroniky a do škôlkarskej  rodiny : ŠTVORLÍSTOK.Starší predškoláci Včielky  svojim kamarátom pripravili krásny program.  Potom nasledovalo pohostenie,chutné koláčiky, ktoré upiekla naša teta Valika, zoznamovanie  nových rodičov a vzájomná výmena rodičovských skúsenosti. Hudba, veselosť, vrava ktorá sa niesla školským dvorom upevnila vzťahy medzi deťmi, rodičmi a učiteľkami.Tešíme sa na spoločné stretnutia.Tak vitajte v našej škôlke a prežite s nami veselé chvíle. Vikinka, Natálka, Nelka, Gregorko,Peťko,Alžbetka,Leonard, Lilien,Dorinka, Eszterka, a Jasmínka.

Informácie o možnosti očkovania detí a dospelých nájdete kliknutím na tento odkaz:

Očkovanie detí a dospelých v Moldave nad Bodvou

………………………………………………………………………………………………..

Opäť je tu september a konečne sa otvára aj brána našej materskej školy.

Venujte , prosím pozornosť aktuálnym informáciám a pokynom riaditeľky školy.

 • Zákonný zástupca  vstupe do MŠ  odovzdá pani učiteľke, respektíve vyplní tlačivo o bezpríznakovosti.
 • Pri vstupe do budovy sa bude deťom denne  merať  telesná teplota.
 • V prípade, že dieťaťu bude nameraná zvýšená teplota, bude sa sťažovať na bolesti hrdla, únavu alebo akýkoľvek z príznakov akútneho respiračného ochorenia, bude kontaktovaný zákonný zástupca dieťaťa a musí okamžite prísť vyzdvihnúť dieťa zo školy.
 • Zákonný zástupca preberá trestnú zodpovednosť pri zatajení akýchkoľvek príznakov, a tým ohrozenie učiteľa a ostatných detí v triede.
 • Prevádzka MŠ bude od 6,30 do 16.00 hod.
 • Naďalej platí opatrenie prekrytie horných dýchacích ciest a dezinfekcia rúk, okrem detí do 6 rokov
 • V šatniach sa môžu zdržiavať maximálne dve rodiny.
 • Prosíme vás, buďte zodpovední.
 • Tešíme sa na Vás.

—————————————————————————————————————————————————————————————————-